Нам часто ставлять питання, чи є сенс терміново звертатися до лікаря в тому чи іншому випадку? Є стани тварин, коли чітко зрозуміло, що треба на огляд до ветеринара: важкі травми, покусані рани, кровотечі, втрата свідомості, судоми і таке інше. Але бувають випадки, коли у власників тварин виникають сумніви, вони обирають вичікувальну тактику, хоча здоров’я улюбленця в небезпеці. Нижче декілька порад щодо загрозливих симптомів, коли варто приїхати на огляд до лікаря:
– Незвичайна поведінка: тварина стала сумною, пасивною, кволою, не грається, не реагує на звертання або, навпаки, стала агресивною, не іде до рук, ховається від господаря.
– Незвичайне дихання: часте дихання навіть у спокійному стані, задишка, хрипи, яких раніше не було. Коти можуть дихати з висунутим язиком, як собаки – це небезпечний симптом! У собак з’являється кашель після фізичних навантажень – може бути симптомом захворювання серця.
– Втрата апетиту. Для котів голодування є дуже небезпечним, тому, якщо пухнастик відмовляється від їжі добу та більше, варто насторожитися. Так само з собаками, відмова від їжі або поганий апетит може бути симптомом захворювання.
– Тварина п’є забагато води або не п’є взагалі. Так само, як і з їжею, зміна режиму пиття може бути сигналом, що в тварини щось не так.
– Нудота, блювота та діарея. Всі ці реакції організму не є нормою. Якщо якийсь або декілька з цих симптомів повториться протягом доби – варто звернутися в ветеринарну клініку.
– Відсутність діурезу або дефекації, простими словами, тварина не ходить в туалет деякий час. Кров в сечі або калі – не є нормою.
– Припухлості, утворення, почервоніння на шкірі – варто запланувати візит до ветеринарного дерматолога.
Будьмо уважні до наших маленьких друзів, це зробить їх життя здоровим та довгим!