Нарешті і в нашому краї настало спекотне літо.
Хочеться більше часу проводити на природі і звичайно ж багато власників беруть своїх тварин з собою на прогулянки, пляж, на дачу і т.д.
Тому ми вирішили Вам нагадати про те, що тварини набагато більше ризикують отримати тепловий удар, ніж люди.
Оберігайте своїх хвостиків від перегріву. Якщо йдете на пляж собака не повинна тривалий час перебувати на сонці, якщо не любить плавать- обтирають її прохолодною водою з водойми, також необхідно знизити фізичне навантаження в жарку погоду. Для поїздок в авто обов’язково включайте кондиціонери, використовуйте спеціальні охолоджуючі килимки.
По можливості вигулювати вихованця треба рано вранці до спеки і пізно ввечері, днем ​​краще залишитися вдома або йти на вулицю “у справах” і назад, гуляючи в тіні.
Не можна залишати тварину в закритій машині без кондиціонера, навіть в тіні і навіть на 5 хвилин, це загрожує незворотними наслідками, аж до летальних.
Особливо пильними повинні бути господарі собак брахіцефаліческого порід (мопс, бульдог, пекінес і т.д), так як від природи анатомічна будова їх мордочки створює чимало проблем з диханням, особливо в жарку погоду.

Симптоми теплового удару:
– часте дихання з хрипотою;
– яскраво-рожеві або синюватого відтінку слизові оболонки;
– вимушене положення тіла-лежачи – коматозний стан;
– висока температура;
– іноді блювота.

Як допомогти до візиту до лікаря?
– намочити холодною водою кілька рушників і обтерти тварина, покласти один рушник на живіт, обмотати лапки;
– давати пити холодну воду, якщо тварина в свідомості;
– зателефонувати і терміново доставити у ветеринарну клініку для проведення терапії.