У німецькому місті Раден закрилася остання хутрова звіроферма, в клітках якої містили 4 000 норок.

Уряд країни в червні 2017 року проголосував за посилення правил звірівництва, що призвело до закриття хутрових ферм. До цього звіроферми згортали під тиском громадської думки і протестів проти використання натурального хутра тварин.

На думку зоозахисників, поняття «натуральне хутро» має зникнути. Для зняття шкурки з тварин їх вбивають газом, електричним струмом або знімають з живих. Крім того, на звірофермах тварини утримуються в жахливих умовах: у тісних клітках, задусі, бруду. Від цього у них розвивається нервовий стрес, що змушує їх вдаватися в апатію, ставати агресивними, гризти себе.

До закриття звіроферм Німеччина йшла 20 років. Ініціатором стала зоозахисна організація PETA Deutschland. До 2017 року в країні залишалося тільки шість звіроферм, що не здалися під тиском громадськості. Саме через них у 2017 році уряд прийняв новий закон.

До 2019 року залишилася тільки одна звіроферма в місті Раденье, де містили 4 000 норок. Недавній рейд зоозахисників на зооферми показав, що вона порожня. Власник продав норок в схожу ферму в Фінляндії, пояснивши, що через новий закон бізнес став збитковим.

У 2016 році Японія і Хорватія зробили аналогічні кроки з викорінення хутряних ферм. У Швейцарії високі вимоги привели до такого ж результату – там більше немає звіроферм.