У ветеринарній практиці часто звучить діагноз отруєння (інтоксикація), при цьому викликане воно не обов’язково отрутами або токсинами. У будинку є продукти, які цілком безпечні для людини, але можуть бути токсичними для тварини. Давайте розглянемо детальніше список таких продуктів.
Алкоголь. Напої та продукти, що містять алкоголь можуть призводити до отруєння собаки або кішки і, звичайно, не варто застосовувати алкоголь як лікувальний засіб. Симптоми отруєння алкоголем у тварин схожі на ознаки цієї людини, а саме: поява блювоти, діареї, порушення координації, пригнічення ЦНС, що призводить до ускладненого дихання, абнормального тиску, коми і може закінчитися летально.
Шоколад, кава, кофеїн містять метилксантин, ця речовина міститься в зернах какао та кави. Ознаками отруєння метилксантином можуть бути: блювання, діарея, задишка, підвищена спрага та часте сечовипускання, гіперактивність, аритмії та тремор, що може призводити до появи нападів або навіть смерті тварини.
Цитрусові. Стебла, листя, шкірка, фрукти та насіння цитрусових рослин містять велику кількість лимонної кислоти та ефірних олій, що може викликати порушення з боку нервової системи та шлунково-кишкового тракту.
Родзинки та виноград. Згодовування цих продуктів може спричинити захворювання нирок. Механізм ушкодження ниркових канальців достовірно не відомий.
Замінники цукру (ксиліт) містяться в багатьох продуктах – у цукерках, жуйках, зубній пасті і т. д. При попаданні в організм ксиліт провокує вивільнення інсуліну, що призводить до ураження печінки та розвитку гіпоглікемії (зниження рівня цукру в крові). Ознаки отруєння ксилітом – блювання, діарея, пригнічений стан, можуть бути судоми та порушення координації.
Також такі продукти як молоко, горіхи, цибуля, часник, солона їжа, дріжджове тісто можуть викликати реакцію з боку шлунка та кишечника наших вихованців.

Токсичними можуть бути на перший погляд цілком нешкідливі рослини в нашому саду чи вазоні.

Поїдання азалії призводить до блювання, діареї, пригніченого стану, ураження серця.
Лілії токсичні для котів і викликають ураження нирок.
Поїдання тюльпанів призводить до запалення кишечника, як собак, так і кішок.
Різні види пальм токсичні для собак і кішок і викликають блювоту та геморагічні ураження шлунка та кишечника, коагулопатію, серйозне ураження печінки, а у важких випадках це може призводити до смерті тварини.

Іноді ознаки отруєння виявляються гостро і раптово і потрібно не розгубитися, а першу допомогу. При отруєнні (або підозрі на отруєння) переліченими вище продуктами необхідно тварині дати адсорбент (смекта, атоксил, ентеросгель, активоване вугілля), забезпечити тепло і спокій і якнайшвидше доставити до ветеринарного лікаря. У важких випадках отруєння можуть призводити до порушень з боку центральної нервової системи та виявлятися судомним синдромом. Якщо у вашої тварини спостерігається напад судом, потрібно притримати тварину під час судом, оберігаючи її від пошкоджень, для цього можна використовувати покривало. Зазвичай напад триває 2-3 хв. Після закінчення нападу необхідно забезпечити пацієнтові тепло та спокій і негайно відвезти до ветеринару.
Бажаємо вам та вашим вихованцям здоров’я!