Небезпечні для тварин продукти у нас вдома
Отруєння, собаки, кішки, перша допомога, алкоголь, шоколад, родзинки, замінник цукру, кімнатні рослини.

У ветеринарній практиці часто звучить діагноз отруєння (інтоксикація) при цьому викликано воно не обов’язково отрутами або токсинами. У будинку є продукти, які цілком безпечні для людини, але можуть бути токсичні для тварини. Давайте розглянемо детальніше список таких продуктів.
Алкоголь. Напої та продукти, що містять алкоголь можуть призводити до отруєння собаки або кішки і вже, звичайно, не варто застосовувати алкоголь як лікувальний засіб. Симптоми отруєння алкоголем у тварин схожі на ознаки оного у людини, а саме: поява блювоти, діареї, порушення координації, пригнічення центральної нервової системи, що призводить до ускладненого дихання, Абнормальние тиску, комі і може закінчитися летально.
Шоколад, кава, кофеїн містять метилксантин, ця речовина міститься в зернах какао і кави. Ознаками отруєння метилксантинами можуть бути: блювота, діарея, задишка, підвищена спрага і часте сечовипускання, гіперактивність, аритмії і тремор, що може призводити до появи нападів або навіть смерті тварини.
Цитрусові. Стебла, листя, шкірка, фрукти та насіння цитрусових рослин містять велику кількість лимонної кислоти і ефірних масел, що може викликати порушення з боку нервової системи і шлунково-кишкового тракту.
Ізюм і виноград. Згодовування цих продуктів може викликати захворювання нирок. Механізм пошкодження ниркових канальців достовірно не відомий.
Замінники цукру (ксиліт) містяться в багатьох продуктах – в цукерках, жуйки, зубній пасті і т. Д. При попаданні в організм ксиліт провокує вивільнення інсуліну, що призводить до ураження печінки і розвитку гіпоглікемії (зниження рівня цукру в крові). Ознаки отруєння ксилітом – блювота, діарея, пригнічений стан, можуть бути судоми і порушення координації.
Також такі продукти як молоко, горіхи, цибулю, часник, солона їжа, дріжджове тісто можуть викликати реакцію з боку шлунка і кишечника наших вихованців.

Токсичними можуть бути на перший погляд цілком нешкідливі рослини в нашому саду або вазоні. Так, поїдання азалії призводить до блювоти, діареї, пригнобленому стан, ураження серця.

Лілії токсичні для кішок і викликають ураження нирок.

Поїдання тюльпанів призводить до запалення кишечника, як у собак, так і у кішок.

Різні види пальм токсичні для собак і кішок і викликають блювоту і геморагічні ураження шлунка і кишечника, коагулопатії, серйозне ураження печінки, а у важких випадках це може призводити до смерті тварини.

Іноді ознаки отруєння проявляються гостро і раптово і потрібно не розгубитися, а надати першу допомогу. При отруєнні (або підозрі на отруєння) вищепереліченими продуктами необхідно тварині дати адсорбент (смекта, атоксил, ентеросгель, активоване вугілля), забезпечити тепло і спокій і якомога швидше доставити до ветеринарного лікаря. У важких випадках отруєння можуть призводити до порушень з боку центральної нервової системи і виявлятися судорожним синдромом. Якщо у вашої тварини спостерігається напад судом, потрібно притримати тварина під час судом, оберігаючи його від пошкоджень, для цього можна використовувати покривало. Зазвичай напад триває 2-3 хв. Після закінчення нападу потрібно забезпечити пацієнту тепло та спокій і негайно відвезти до ветеринара.
Бажаємо вам і вашим вихованцям здоров’я!