Устюк в лапе

Разом з літом, крім жарких небезпечних температур, наших вихованців підстерігає чергова напасть – устюк. Це висохлі колоски трави, які мають властивість буквально упиватися в шкіру, проходять її і просуваються глибше в товщу шкіри і м’язів, завдяки своїй формі у вигляді стріл.

УСТЮК!

Потрапляють найчастіше між пальців собак, але іноді навіть в очі, носові ходи і вуха. Відразу їх помітити практично неможливо, але, як правило, протягом декількох днів починають розвиватися симптоми: кульгавість, припухлість на лапах, болючість при дотику. Якщо ж устюк потрапив в око – симптоми будуть відразу-почервоніння кон’юнктиви, набряклість, тварина буде сильно жмурити око.
Основне лікування-видалити “скалку” хірургічним шляхом, промити рану і провести подальше лікування місцевими обробками.
Що стосується профілактики: слід вибирати місця для активних прогулянок, де немає сухої трави, уникати полів, оглядати кінцівки і міжпальцевий простір після прогулянки. Деякі досвідчені собаківники навіть використовують взуття для вигулу.
Що можна зробити самостійно до візиту до лікаря? Якщо бачите кінчик устюк в коже- дістаньте пінцетом і обробіть місце антисептиками. Якщо протягом декількох днів почне погіршуватись ситуації-зверніться до ветеринара, так як це міг бути не єдиний колосок, який потрапив в уражене місце.

Осторожно, УСТЮК!