ОКР у собак и кошек

Сьогодні говоримо не про фізіологічні проблеми зі здоров’ям у наших тварин, а про психологічні.
Так, на жаль, тварини як і люди схильні до психоемоційним розладів.

Нерідко в практиці ми стикаємося з так званими обсесивно-компульсивними розладами у домашніх кішок і собак (далі ОКР).

Як і у людей, це проявляється нав’язливими ритуалами, які тварини повторюють з певною частотою, часом доби, в різних ситуаціях. Основним тригером для ОКР є стрес, який в свою чергу може бути викликаний абсолютно що завгодно: травма, від’їзд господаря, гучні звуки, поява нового члена сім’ї, недолік або навпаки зайву увагу господарів і багато іншого. На сьогоднішній день навіть є дані від шведських дослідників про генетичну природу розвитку ОКР у собак.

З кішками все набагато складніше, тому що вони в цілому досить емоційні і ніжні особини, не дивлячись на те, що є найнебезпечнішими хижаками в природі. Ми можемо навіть не підозрювати, що деякі наші дії можуть спровокувати у кішки стрес, який може призвести не тільки до ОКР, але і до циститу (про нього поговоримо в наступному пості).

Які бувають ознаки ДКР у собак:
-охота за власним хвостом (тварина нав’язливо намагається зловити хвіст і гризти його, деякі представники заходять досить далеко і можуть серйозно самотравмуватися. Бувають випадки призводять навіть до ампутації хвоста). Таким розладом за статистикою найчастіше страждають німецькі вівчарки а також Джек Рассел тер’єри і інші мисливські породи.
-акральний дерматит від разлизуваннія проявляється нав’язливим вигризання і нализуванням лап в дистальних частинах кінцівки – найчастіше в області зап’ястя. Це складно контрольоване захворювання, побічно дерматологічне, так як в місцях ураження часто виникає гранульома з вторинним бактеріальним запаленням.
– “ловля мух” в повітрі з клацанням зубами.
-налізиваніе різних предметів побуту.
– безпідставний гавкіт, який може тривати буквально цілодобово і собака при цьому навіть може не спати.
-хожденіе по колу (якщо не пов’язано з неврологічними порушеннями), по одному і тому ж маршруту.
Ми перерахували основні порушення у собак.