Ожиріння вже давно відоме людству захворювання, в сучасних містах підстерігає і чотирилапих жителів. Позбавлені можливості активно проводити своє дозвілля, наші вихованці приречені покірно чекати на повернення господарів, сподіваючись отримати п’ятнадцять хвилин прогулянки від квартири до продуктового магазину. В нагороду за свою відданість і любов вони отримають бонуси у вигляді будь-яких смаколиків зі столу, чи то хліб, ковбаса чи навіть цукерка! І ось ми вже бачимо кумедного товстого песика, з язиком, що вивалився, і задишкою, який ледве встигає за господарем на прогулянці.

Звичайно, крім пасивного способу життя та надлишку їжі можуть бути й інші, медичні причини ожиріння. Привести до цієї недуги можуть порушення з боку ендокринної та статевої систем, а також хвороби травного тракту. У свою чергу, ожиріння – це не просто естетична проблема – зайві складки на шкірі та великий живіт, це серйозна загроза здоров’ю вихованця. Воно може призвести до захворювань гепато-біліарної системи, підшлункової залози, може спричинити порушення з боку серця та нирок.

При ожирінні погіршується зовнішній вигляд та знижуються захисні властивості шкіри, а також може розвинутись артроз, діабет, сліпота… Що ж робити? Для початку потрібно описати межі проблеми, тут не зайвим буде сходити до ветеринара на консультацію. Лікар допоможе виявити супутні захворювання та визначити ступінь ожиріння, а також допоможе підібрати дієту та дасть рекомендації щодо правильного годування дієтичними кормами. Другий крок – це організація активного маціону, тобто активний вигул. Доведеться вставати на півгодини раніше, але чого не зробиш заради здоров’я та щастя свого улюбленця? І третій крок, можливо найскладніше, – змусити себе та своїх домочадців не підгодовувати улюбленця ласощами.

Дієта – це випробування і для вихованця і для власника, до того ж швидких результатів чекати не варто, процес схуднення повинен проходити плавно протягом 3-12 місяців. Після закінчення курсу дієти потрібно продовжувати контролювати раціон тварини та не повертатися до «шкідливих звичок». Пам’ятайте, що здоров’я – це спосіб життя.