Ожиріння вже давно відоме людству захворювання, в сучасних містах підстерігає і чотириногих мешканців. Позбавлені можливості активно проводити своє дозвілля, наші вихованці приречені покірно чекати повернення господарів в надії отримати п’ятнадцять хвилин прогулянки від квартири до продуктового магазину. У нагороду за свою відданість і любов вони отримають бонуси у вигляді всякої смакоти зі столу, будь то хліб, ковбаса або навіть цукерка! І ось ми вже бачимо забавного товстого песика, з вивалилися мовою і задишкою, який ледве встигає за господарем на прогулянці.

Звичайно, крім пасивного способу життя і надлишку їжі, можуть бути й інші, медичні причини ожиріння. Привести до цього недугу можуть порушення з боку ендокринної та статевої систем, а також хвороби травного тракту. У свою чергу, ожиріння – це не просто естетична проблема – зайві складки на шкірі і великий живіт, це серйозна загроза здоров’ю вихованця. Воно може призвести до захворювань гепатобіліарної системи, підшлункової залози, може викликати порушення з боку роботи серця і нирок.

При ожирінні погіршується зовнішній вигляд і знижуються захисні властивості шкіри, а також може розвинутися артроз, діабет, сліпота … Що ж робити? Для початку необхідно описати кордону проблеми, тут не зайвим буде сходити до ветеринара на консультацію. Лікар допоможе виявити супутні захворювання і визначити ступінь ожиріння, а також допоможе підібрати дієту і дасть рекомендації по правильному годівлі дієтичними кормами. Другий крок – це організація активного моціону, тобто активний вигул. Доведеться вставати на півгодини раніше, але чого не зробиш заради здоров’я і щастя свого улюбленця? І третій крок, можливо найскладніше, – змусити себе і своїх домочадців не підживлюють улюбленця ласощами.

Дієта – це випробування і для вихованця і для власника, до того ж швидких результатів чекати не варто, процес схуднення повинен проходити плавно на протязі від 3 до 12 місяців. Після закінчення курсу дієти потрібно продовжувати контролювати раціон тварини і не повертатися до «шкідливим звичкам». Пам’ятайте, що здоров’я – це спосіб життя.