Багато власників кішок та собак приймають рішення про в’язку своїх улюбленців, мотивуючи себе ідеями про те, що народження цуценят або кошенят зробить їх матір більш здоровою, що з’явиться така гарна малеча, продовження їх улюблениці, що отримають породний приплід і зароблять гроші з його продажу. Ми розкажемо, чому ці ідеї – міфічні і яку загрозу вони несуть власникам та домашнім улюбленцям.
⁃ Пологи для здоров’я. Будь-який ветеринарний лікар пояснить, що виношування, пологи та годування малечі – це величезне навантаження на організм тварини. Добре, якщо ці процес проходять нормально, але, як і у людей, у тварин бувають патології вагітності та пологів, які можуть закінчитись кесаревим розтином та, на жаль, навіть загибеллю новонароджених та матері. Це страшний стрес для власників, які чекали на появу нового життя, натомість отримуть сумну звістку.
⁃ В Україні існують офіційні фелінологічні та кінологічні об’єднання, наприклад, Кінологічний Союз України, які регламентують діяльність професійних розплідників, контролюють відповідність тварин стандартам порід, видають документи про родовід тварини. Напевно, будь який покупець цуценяти або кошеняти хотів би, щоб його маля по усім якостям (екстер’єр та здоров’я, породна поведінка) відповідало тій породі, до якої належить. Для цього існують заводчики та професійні розплідники, які тестують поголів’я на спадкові захворювання, беруть участь в виставках та підтримують власників цуценят і кошенят протягом усього життя. Чи може виростити звичайна людина породне кошеня чи цуценя? Навряд чи, бо знання заводчика дозволяють розводити тварин професійно, враховуючи особливості породи, поведінки, здоров’я кожної особини. Купуючи тварину у тих, хто “пов’язав заради здоров’я” – отримаєте ризик насолоджуватися собачкою чи котиком, які віддалено нагадує представника улюбленої породи, мають вади поведінки та здоров’я.
⁃ Заробити на продажі малечі складно. Якщо порахувати витрати (спеціальний корм, пологи чи кесарів розтин, консультацію лікаря, вакцинації та обробку від паразитів), то виникає питання, чи не перевищать витрати дохід. Якщо ж годувати приплід чим прийдеться і не витрачати гроші на обробку та вакцинування – то це однозначно дасться взнаки на їх здоров’ї. Навряд чи за такими цуценятами буде стояти черга.

Підсумовуючи вищесказане, просимо гарно зважити ідею про те, що ваша киця чи собака мають пізнати щастя материнства, бо найчастіше щастя закінчується швидко і з’являється купа проблем.