Кліщі – це не тільки літня проблема. У той час як деякі види кліщів можуть уповільнювати свою життєдіяльність, коли стає холодніше, інші тільки починають полювання. Ризик багато в чому залежить від виду кліщів,з якими ви маєте справу, і регіону проживання. Простіше кажучи, кліщів слід розглядати як цілорічну загрозу здоров’ю, оскільки осінь є одним з основних сезонів кліщів.

Де ховаються кліщі восени?
Кліщі насправді дуже розумні. Вони витрачають мало енергії на полювання, сидять в засіді, чекаючи в кущах жертву, яка пройде мимо. Як тільки це відбувається, вони швидко переходять на тварину.
Восени кліщі часто ховаються в підстилці з листя, в лісових або заростях чагарника місцях, які вони зазвичай заселяють. Деякі кліщі восени висиджують яйця і шукають ким би поживитися. Самки кліщів часто відкладають яйця в сухих листях і можуть відкладати до 3000 яєць за цикл розмноження.

Як захистити собаку від кліщів восени?
1. Використовуйте засоби захисту від кліщів круглий рік. Всього кілька теплих днів або місце у дворі, захищене від морозу, може дозволити кліщів зберігатися навіть взимку.
2. Регулярно перевіряйте собаку на наявність кліщів. На думку деяких експертів, восени кліщі крупніше, їх легше побачити і видалити.

Якщо у Вас є будь-які питання або побоювання, завжди варто відвідати свого ветеринара – лікар є найкращим джерелом забезпечення здоров’я і благополуччя Ваших тварин.