toksoplazmoz

Напевно кожна жінка, яка планує вагітність або вже носить малюка під серцем і має в будинку представника котячих, стикається з залякуваннями і жахами з боку лікарів-гінекологів та досвідчених родичів, які раз у раз рекомендують позбутися улюбленця зважаючи на небезпеку зараження токсоплазмозом, що передається від кішки плоду.
Для початку вкрай важливо правильно оцінити: ступінь небезпеки, свою групу ризику, володіння інформацією про токсоплазмозі вашим лікарем-гінекологом.
Перш ніж робити поспішні висновки і приймати рішення, про які можете пошкодувати ви, а тварина постраждати – необхідно розібратися в кількох моментах, а саме:
1) Цикл розвитку паразита (кішка НЕ ​​виділяє в зовнішнє середовище на постійній основі ооцисти, здатні заразити людину).
2) Здати спочатку СВІЙ аналіз крові на токсоплазмоз ІФА (на самих ранніх термінах вагітності).
– Якщо результат Ig M +, а Ig G-, то враховуємо, що Ig M виробляється в перший час після зараження (рекомендовано звернутися до кваліфікованого паразитолог і після до гінеколога для отримання консультації!).
– Якщо Ig M-, a Ig G +, то вітаємо! Ваш організм ВЖЕ стикався з паразитом, повторного зараження статися не може, Ваша кішка абсолютно безпечна для плоду, дозвольте їй спати на вас і проявляти ніжності.
3) Якщо у вас негативний ІФА тест на токсоплазмоз – необхідно обстежити саму кішку. Для цього тварина потрібно привести до ветеринарного фахівця, який візьме аналіз. (Якщо кішок в будинку 1/3/5 / 10- то привозимо всіх).
Якщо у кішки Ig G +, тоді супер, вона вже давно перенесла інвазію та період, коли її організм виділяв ооцисти закінчився. Всі зітхнули і розслабилися.
Якщо результат аналізу кішки Ig G -, що не панікуємо, кішка не зустрічалася з цим паразитом ніколи, але має ризик зараження. В цілому нічого страшного немає, завдання наступні: не пускати кішку на полювання, не давати не оброблені термічно продукти тваринного походження (самим теж не вживати), прибирання лотка доручіть чоловіку або дітям (дуже важливо знати, що ооцисти здатні заразити, повинні “настоятися” кілька діб при певних температурних умовах і в темному приміщенні. Тому важливо не “відстоювати лоток до кращих часів», а прибирати екскременти відразу. Необхідно пам’ятати про особисту гігієну незалежно від результатів людських і котячих аналізів.
Важливо пам’ятати: заразитися людині можна при вживанні м’яса та інших продуктів, погано оброблених термічно. Як мінімум відмовтеся від стейків ступеня прожарювання нижче, ніж Medium Well, поки ваша сероковерсія НЕ буде позитивною Ig G або поки до стейку вам зможуть нарешті подати келих вина 🙂