Взимку наші песики (та і ми, будемо відверті) не дуже воліють гуляти на холоді та морозі: мерзнуть вушки, хвіст, та найбільше – лапки. Особливо страждають мешканці міст, де служби благоустрою використовують хімікати для танення льоду. В таких випадках на ніжні подушечки впливає не тільки мороз, але й шкідливі реагенти, від яких з’являються подразнення, рани и алергічні реакції.
Як ми можемо захистити лапки від шкідливих факторів?
⁃ Спеціальне взуття. Зоомагазини пропонують широкий асортимент взуття для собак, яке повністю захищає лапи собаки від бруду, солі, реагентів. Єдина проблема – привчити песика вдягати взуття на лапки, але за декілька занять та за допомогою смаколиків це цілком можливо.
⁃ Косметичні засоби для захисту. Зазвичай це воск або дуже густий крем, які тонким шаром покривають шкіру на лапі та діють як захисний бар’єр.
⁃ Якщо немає можливості використовувати захисні засоби, рекомендовано обов’язково мити лапи зі спеціальним миючим засобом після кожної прогулянки, ретельно витирати лапи між пальцями та перевіряти, чи немає подразнень або ушкоджень.