Характеристики та особливості захворювання коронавірусом собак
Коронавірус собак (CcoV) поширений по всьому світу і особливо часто вражає собак і цуценят, що містяться в розплідниках. Якщо ми порівняємо людський коронавірус з вірусом, що вражає собак,
то у людини він викликає проблеми з диханням, тоді як у собак переважають шлунково-кишкові симптоми. Хоча Коронавірусние інфекції у собак, як правило, мають легкий перебіг, але вони можуть бути обтяжені важкою діареєю і навіть привести до смерті у тварин зі слабкою імунною системою.
Передача, характеристики і особливості захворювання коронавірусів собак
Коронавірус вражає багатьох ссавців: кішок (FEVC і FIPV), свиней, корів і, в тому числі, собак. Однак не всі інфекції у собак приводять до ознак хвороби. Відповідно, дорослі собаки з сильною імунною системою часто не виявляють симптомів, хоча вони можуть заразити собак зі слабкою імунною системою (наприклад, цуценят) через прямий і непрямий контакт.
Коронавірус собак (CCoV) потрапляє в організм через рот або ніс, а потім проходить через стравохід в шлунково-кишковий тракт. Можливими причинами зараження можуть бути фекально забруднена питна вода, забруднені предмети (наприклад, іграшки для собак) і прямий контакт з інфекційними екскрементами собаки. Вірус розмножується в слизовій оболонці шлунка, товстої і тонкої кишки, що призводить до серйозних їх пошкоджень в результаті розвитку запального процесу. Наслідком цього є зниження споживання води і поживних речовин з їжі, що може бути небезпечним для життя, особливо для цуценят з низьким запасом енергії. Виділення вірусних частинок в екскрементах може зайняти до двох тижнів після появи симптомів, тому саме в цей час слід вживати ефективних заходів гігієни.
Коронавірус у собак: які симптоми з’являються?
Собаки по-різному реагують на Коронавірусние інфекції, в залежності від стану імунної системи. Цуценята можуть страждати більше, ніж дорослі собаки з сильною імунною системою. У хворого коронавірусів тваринного можуть проявлятися такі симптоми:
- Млявість, слабкість і втрата апетиту, можливо лихоманка
- Водяниста діарея з частковим додаванням крові або слизі, а також блювота
- Зневоднення, а також коливання електролітного балансу можуть викликати проблеми з кровообігом і аритмію серця
- У собак з ослабленим імунітетом подібні стани можуть призвести до летального результату
Як коронавірус діагностується у собак?
Шлунково-кишкові скарги у собак можуть бути викликані багатьма захворюваннями. Отже, загальний стан здоров’я (дослідження слизової оболонки рота, рівень зневоднення, частота серцевих і дихальних скорочень, температура тіла), статус вакцинації, умови проживання та харчування, а також профілактика глистової інвазії, повинні перевірятися ветеринаром під час збору анамнезу та загального клінічного обстеження.
Після цього коронавірусна інфекція у собаки може бути підтверджена Імунохроматографічним методом (аналіз крові або фекалії).
Які варіанти лікування?
Діарею не слід недооцінювати, зокрема, у цуценят, так як це може незабаром стати небезпечною для життя ситуацією через їх низьких енергетичних запасів і швидкого зневоднення. Тому в центрі уваги повинні бути підтримуючі заходи, які мінімізують діарею і стабілізують кровообіг собаки:
- Лікування рідинами і електролітами за допомогою внутрішньовенного або підшкірного вливання
лікувальна дієта - Запобігання вторинних бактеріальних інфекцій: антибіотики
- Підтримка стабільно нормальної температури тіла
- Контроль стану і дієта протягом деякого часу.
Який прогноз?
Прогноз собачого коронавируса сильно залежить від імунного статусу. Отже, у цуценят або собак, які вже страждали від парвовіруса або чуми, шанси на одужання гірше, ніж у собак з сильною імунною системою. Таким чином, рання діагностика і ефективне лікування дуже важливі.
Як запобігти Коронавірусние інфекцію у собак?
За допомогою вакцинації можна захистити свого вихованця від зараження коронавірусів собак (CCoV). Тварини повинні бути вакциновані від інфекційних захворювань, таких як парвовирус, чума м’ясоїдних і лептоспіроз, відповідно до рекомендацій Міжнародної Ветеринарної Асоціації. Крім того, щоб уникнути зараження інфекційними захворюваннями рекомендуються наступні гігієнічні заходи:
- Регулярне чищення і при необхідності дезінфекція місць, де собаки їдять і випорожнюються, а також іграшки та поверхні в приміщеннях, де живуть собаки, дезинфікуючим засобом, специфічним для вірусів.
- Регулярна зміна питної води
- Заражені собаки повинні міститися в карантині не менше двох тижнів
- Збір і запечатана утилізація фекалій